Lioton® 1000 (hepariin) geel kuulub teie pagasisse
Reisidel
Pikkadel auto-, rongi- või lennureisidel on liikumine piiratud. See võib põhjustada probleeme venoosse verevooluga. Mida kauem see seisund püsib, seda suurem on risk veenitromboosi tekkeks jalgade alumises veenisüsteemis.
Eriti suur eelsoodumus on inimestel, kellel juba esinevad ämblikveenid, veenilaiendid või kes kaebavad pärast pikaajalist seismist või istumist regulaarselt raskustunnet jalgades. Kui teil esineb sageli jalgade valu või turset, pidage nõu arstiga. Lioton® 1000 (hepariin) geel aitab leevendada pindmiste veenihaiguste sümptomeid. Toimeaine hepariin aitab vähendada vere hüübivust ja seeläbi parandada vereringet.
Tromboosioht
Pikad reisid võivad suurendada tromboosiohtu.
Tromboos tekib siis, kui veenis tekivad verehüübed ehk trombid ja ummistavad veresoone. See tekib peamiselt jalaveenides. Nende veresoonte kaudu transporditakse veri jalgadest tagasi südamesse. Seda aitab teha lihaspump: mis pinguldab ja lõõgastab lihaseid, kui me liigume.
Avar riietus, rohke veejoomine ja liikumine aitavad tromboosi ennetada.
Lihaspump
Kui me istume või lamame ja ei liigu piisavalt, ei saa meie lihaspump töötada. Selle tulemusena voolab veri meie veenides palju aeglasemalt tagasi südamesse ja suureneb tromboosioht. Liikumine aitab seda vältida.
Kas ma olen ohustatud?
Trombi tekkeohtu pikkade reiside ajal suurendavad järgmised tegurid:
- Suukaudsete rasestumisvastaste tablettide kasutamine
- Vähk
- Hiljutine operatsioon
- Kõrge vanus
- Ülekaalulisus
- Suitsetamine
- Südamepuudulikkus
- Trombide varasem esinemine
- Geneetiline eelsoodumus trombide tekkeks
5 põhilist nõuannet tromboosi ennetamiseks pikkadel reisidel
1 – Tugisukad
Veenihaigustega reisijatel on parimaks ennetusviisiks tugisukkade kandmine. Sukkade tagatud surve toetab vereringet jalgades. Avaldades vastumõju veenisisesele rõhule, aitab see verd tagasi südamesse pumbata.
2 – Liikumine
Kõige tõhusam abinõu jalgade raskustunde vastu. Regulaarsed pausid või kõndimine rongis või lennukis vähendab tromboosiohtu.
3 – Jalaharjutused
Isegi istudes saate jalgade raskustunde leevendamiseks ja verevarustuse parandamiseks teha labajalgade ringe või neid üles-alla liigutada. Isegi kui teete seda vaid mõne minuti jooksul regulaarsete ajavahemike järel, suureneb heaolu märkimisväärselt.
4 – Piisav mittealkohoolsete jookide joomine
Lihtne profülaktika reisimise ajal. Regulaarne vedelikutarbimine aitab hoida vere vedelama. Hoiduge alkoholist, sest see põhjustab vedelikukaotust.
5 – Avarad riided
Reisige mugavalt. Ärge kandke liibuvaid ja pigistavaid pükse ja kingi, mis takistavad jalgade verevarustust.